25 Puffs tissues
4 9pks. Quilted Northern toilet paper
1 gallon whole milk
10 pk. Bagel Chips
8 pks. Ore Ida Easy Fries
10 pks. Pillsbury cookie dough
2 boxes Ritz crackers
3 boxes Honey Maid graham crackers
5 boxes Saltines
1 Gillette razor
4 bananas
4 Zantacs
2 bags Lifesaver gummies
4 Glade Sense & Sprays
It was about $175 worth of stuff. So a savings of 81%. I was glad to get a good stockpile of crackers and bagel chips as John and the kids loooove crackers.
it doesn't even shock me anymore, when I see a post like this...hee hee..it's just become the norm. isn't that nice?! however, it's a bummer so many people have no idea that it's even possible. so thanks for sharing! :)
ReplyDeleteI would love to learn how you do it!! I shop wal-mart and bring the store ads for pick n save and piggly wiggly because they will match the price. I mostly buy wal-mart brand items. I still spend $150 a week on 4 people and 4 pets. Hubby has been off of work for a year now, so pointers would be appreciated!
ReplyDeletethat is great Nicole!
ReplyDelete